Kontakt

Kontaktinformationer


Bestyrelsen

Hjørring Kommune

Formand for bestyrelsen i ØS Indsigt Ejerkredsen

Martin Sort Mikkelsen

Stabschef

Tlf. 41 22 34 06

E-mail: martin.sort.Mikkelsen@hjoerring.dk       

 

Region Midtjylland

Charlotte Dalsgaard Andersen

Regnskabschef

Koncernøkonomi

Tlf. 78 41 04 16 / 23 34 85 04

E-mail: charlotte.andersen@stab.rm.dk


Holstebro Kommune

Lars Vad Jensen

Økonomichef

Tlf. 93 54 28 61

E-mail: lars.vad.jensen@holstebro.dk


Region Nordjylland

Formand for styregruppen og leder af Sekretariatet

Susanne Nielsen

Centerchef, Center for Administration

Tlf. 97 64 85 19 / 25 11 32 82

E-mail: susni@rn.dk


Region Nordjylland

Hans Henrik Assmann

Tlf. 9764 8488

E-mail: hhka@rn.dk


Herning Kommune

Thomas Herskind

Underdirektør

Direktionens stab

Tlf. 96 28 22 30 / 20 46 94 82

E-mail: thomas.Herskind@Herning.dk



Bestyrelsessuppleanter

Vejle Kommune

Johnny Olesen

Afdelingsleder for regnskabsafdelingen

Tlf.  20 57 47 59

E-mail: joole@vejle.dk


Region Midtjylland

Charlotte Husballe

Vicekontorchef

Tlf. 78 41 04 84

E-mail: jytte.lang@stab.rm.dk



Medarbejdere i sekretariatet:

Lise Norre

Region Nordjylland

Tlf. 21 77 97 09

E-mail: l.norre@rn.dk


Hans Klitgård

Vejle Kommune

Tlf. 76 81 11 23

E-mail: hakli@vejle.dk


Claudia Areiter

Region Nordjylland

Tlf. 61 15 13 45

E-Mail: c.areiter@rn.dk



- - - - - - - - - - -


Styregruppen


Region Nordjylland

Formand for styregruppen og medlem af bestyrelsen

Susanne Nielsen

Centerchef, Center for Administration

Tlf. 97 64 85 19 / 25 11 32 82

E-mail: susni@rn.dk


Region Midtjylland

Erik Kristensen

Specialkonsulent

Koncernøkonomi, Regnskab

Tlf. 78 41 04 76

E-mail: Erik.Kristensen@stab.rm.dk


Holstebro Kommune

Johnny Pedersen

Regnskabsafdelingen

Tlf. 96 11 71 32

E-mail: Johnny.pedersen@holstebro.dk


Odense Kommune

Jette Skibelund

Chefkonsulent

Økonomistyring og Regnskab

Borgmesterforvaltningen

Tlf: 65 51 11 17 / 30120789

E-mail: jsm@odense.dk


Herning Kommune

Pernille Storgaard

Afdelingsleder

Koncern Økonomi, Regnskabsservice

Tlf. 96 28 22 81

E-mail: okrps@herning.dk



Suppleanter:

Jammerbugt Kommune

Flemming Pedersen

Teamleder

Økonomi og Personale

Tlf. 72 57 78 01

E-mail: flp@jammerbugt.dk


Region Midtjylland

Jóna Kristiansen

Tlf. 78 41 04 73

E-mail: jona.kristiansen@stab.rm.dk



ØS Indsigt

IT-leverandør

ØS Indsigt Ejerkredsen har efter EU udbud valgt EG A/S til at udvikle og supportere ØS Indsigt.

EG A/S hoster også systemet for nogle medlemmer.


Læs mere

Om ØS Indsigt på EGs websider.